Özenç Kılıçcıoğlu Hakkında

Özenç Kılıçcıoğlu Hakkında

hakkimda

Hadi, biraz kendimden bahsedeyim… Aklıma geldiği gibi, sıra takip etmeden oradan buradan anlatayım…

Bundan birkaç sene önce AVM içerisinde uzun süredir hayalini kurduğum bir waffle standı açmıştım. Kısa süre içerisinde battım, çünkü kazandığım para sadece çalışanların maaşını ve kiramı ödemeye yetiyordu. Bir yerde hata yapmıştım, şimdi bu hatayı daha iyi anlayabiliyorum.

Bu süreçten sonra 3 seneye yakın bir süre boyunca SunExpress’in müşteri memnuniyetiyle ilgili süreçlerini koordine ettim. Başlıca sorumluluk alanlarım şirketin gizli müşteri araştırmaları ve müşteri verilerinin analiziydi. İşim süresince araştırma şirketleriyle birlikte çalıştım.

Ardından online seyahat portallarından birinin dijital pazarlama süreçlerinde sorumluluk aldım, şu anda Dünya Basketbol Şampiyonası, Avrupa Basketbol Şampiyonası gibi organizasyonların resmi seyahat acenteliğini yapan, İskandinav pazarı ağırlıklı olmak üzere Avrupa’da, turizm&seyahat&organizasyon sektörlerinde faaliyet gösteren bir tur operatörünün dijital pazarlama süreçlerinde rol alıyorum.

Profesyönel iş hayatım dışında, ayda 40 bin değerli ziyaretçiye ulaşan ve okuyucularımla iletişimde olduğum bir bloğum var(siz şu anda tam olarak bu blogdasınız), üzerinde çalıştığım ve 1-2 aya hayata geçirmeyi planladığım, başarılı olacağını düşündüğüm bir internet projem var. Aslında bir internet projesinden çok bir iş olarak nitelendirebilirim. Bu konuyla ilgili 4 kişilik-hepsi ayrı ayrı değerli- bir ekip oluşturdum, bekleyin…

Son olarak ama bunlardan çok daha değerli olarak, hayatımı birleştirmeyi düşündüğüm ve benim için ‘’öncelik’’ olan dünyalar güzeli bir nişanlım, hayatımın kadını var. İşte buradayız:)

nisanlim

İmrendirmek gibi olmasın, Antalya’da, dünyanın en güzel sahillerinden biri olduğuna inandığım deniz kıyısında, Konyaaltı’nda yaşıyorum ve bu şehri seviyorum. ( Eğer yolunuz düşerse ve müsait olursak görüşelim, bu arada burada yaşamak için çok fazla para gerekmiyor, bilginiz olsun )

Davet edildiğim takdirde zirvelere ve konferanslara katılarak deneyimlerimi paylaşıyorum, dolayısıyla İstanbul’a sık sık gidip geliyorum. İstanbul’a Ankara’dan sonra 2. evim diyebilirim  (pardon bu durumda 3. evim oldu). Ankara mı? Çocukluğumun geçtiği ve doğduğum, ait olduğum kent…

Kadere inanıyorum fakat bir noktada kendimizi yaptıklarımızla yarattığımızı da düşünüyorum.

Almancayı ve İngilizceyi iyi derecede biliyorum, malum birinden 12 sene boyunca eğitim alınca, biri içinde 3 sene aralıksız kursa gidince, birazda içinizde varsa öğreniyorsunuz. İş hayatımda iki yabancı dili aralıksız kullanmam da bu süreçte etkili olduğunu belirtmeliyim.

Vizyonumun genişlemesinde bu iki dilin çok büyük faydası var, çünkü her iki dildeki kaynakları da sürekli inceleme fırsatım oluyor. Okuyorum, okuyorum ve okuyorum. Geriye sadece okumak kalana kadar… Eğer dijital pazarlama ile ilgili birşeyler yazıyorsanız, üretmenin sadece ve sadece yeterince tüketmekle başlayabileceğini düşünüyorum.

Üniversitede ekonomi eğitimi aldım, ekonomiye her zaman ilgi duysam da muhasebeden en sevgi dolu tabiriyle ‘’nefret ediyorum’’. Fakat işletme ekonomisine özel bir ilgim var. Makro konuları da seviyorum, birkaç ekonomi yazarını düzenli olarak takip ediyorum.

Ayda bir gün teknoloji detoksu yapıyorum, o gün telefon bilgisayar kullanmıyorum, beni bir yerden başka bir yere götürecek mekanik bir araca binmiyorum, televizyon izlemiyor, radyo dinlemiyorum. Ağırlıklı olarak sebze ve meyve yiyor, su içiyorum. ( Siz de mutlaka deneyin )

Bu arada en başa dönecek olursak, üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre freelance olarak web tasarım işiyle uğraştım, kendime yetecek kadar para kazandım, aklıma gelmişken paylaşayım.

SosyalMedyacci’nin Hikayesi

Bu blog yaklaşık 2 sene önce kuruldu, ilk günlerde sadece birkaç kişiye ulaşırken, bugün geldiği noktada ayda 30 bin kişiye ulaşıyor. Bunu sadece haftada 1 içerik girerek yapıyorum. Hatta 3-4 ay hiçbir içerik girmediğim zamanlar oluyor.

Geçmişteki birçok yazımda bunu nasıl başardığımı okuyucularımla paylaştım fakat çok daha değerli bilgileri  sadece e-mail abonelerimle paylaşıyorum.

Eğer siz de deneyimlerimden faydalanmak isterseniz, hemen e-mail listeme abone olabilirsiniz. Çekinmeyin, spam e-mail göndermiyorum ve kişisel bilgilerinizi kimseyle  paylaşmıyorum.

Aşağıya İsminizi ve E-mail Adresinizi Yazarak Listeme Üye Olun ve Ücretsiz Kitabı İndirin!

ÜCRETSİZ E-KitapKitabı İndir!

Bu blog, yola sosyal medya bloğu olarak çıktı fakat bugün dijital pazarlamanın büyük kısmı hakkında detaylı bilgiler içeriyor. Son 1 senedir içerik stratejimi değiştirerek, okuyucularıma fayda sağlamayacağını düşündüğüm hiçbir içeriği paylaşmama kararı aldım.

Yazılarımın çoğu akademik araştırmalarla, kişisel deneyimlerimle ve konuyla ilgili yapılan anket çalışmalarıyla destekleniyor, referansları severek paylaşıyorum. Diğer bir deyişle, okuduklarınızın havada kalmamasına ve referans kaynaklarla desteklenmesine özen gösteriyorum.

İçeriklerimin birçoğu yüksek lisans tezlerinde referans olarak kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor. İçerik sıkıntısı çektiğimiz bir ülkede, elimden geldiğince bu soruna çözüm üretiyorum ki bu durum beni mutlu ediyor.  Dijital medya ile yapılan akademik çalışmalarda ve kitaplarda da düşüncelerimden faydalanılıyor.

İçeriklerimin referans olarak kullanıldığı üniversitelerden bazıları:

universiteler

Mediacat’in Power100 ismiyle yaptığı Türkiye’nin en iyi pazarlama ve dijital medya bloglarını belirlediği listede yer alıyorum.

mediacat_power100

Önümüzdeki sene dijital pazarlamayla ilgili bir kitap çıkarmayı düşünüyorum. Gereksiz bilgilerin olmadığı, dijital herhangi bir iş yapıyorsanız minimum bütçeyle nasıl maksimum faydayı sağlayabileceğinizi anlatacağım bir kitap olacak.

Yalın şekilde, hedefe yönelik, piyasada kimsenin konuşmadığı ya da sadece kıyısından köşesinden bahsettiği tekniklerle bir siteyi alıp 100 binlerce ziyaretçiye nasıl ulaştırabileceğinizi ve bu ziyaretçileri nasıl sadakatli hale, ürününüzü alır hale getirebileceğini anlatacağım bir çalışma olacak. Bekleyin…

Benden şimdilik bu kadar… Buraya kadar sıkılmadan okuduysanız ne duruyorsunuz? E-mail adresinizi yazın ve dijital pazarlama hakkında herkesten farklı bir bakış açısına sahip olmanız için deneyimlerimi paylaştığım listede yer alın. Ayrıca daha önce oluşturduğum 2 e-kitabı da ücretsiz olarak edinin!

ÜCRETSİZ E-KitapKitabı İndir!

Sevgiler…

Özenç Kılıçcıoğlu